MgA. Patrik Antczak

Absolvent FUD UJEP. Ilustrátor a grafik. Za soubor ALFABETA (2016) získal řadu ocenění. Za ilustrace do knihy Left and Right (Emmemm Publishing) a sérii ilustrací pro Ambiente byl nominován na cenu Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku (2019). Zajímají ho projekty s edukativním a interaktivním přesahem. Na workshopech, které pořádá, se snaží dětem přiblížit krásu papíru a práce s ním. Žije v Praze a do Ústí jezdí malovat velkolepé murály.

Zanechat otisk, který vydrží déle než obrys chodidla vytlačený do bílého písku pod skalami v Tisé. Tvořit a rovnou vidět, co to dělá s lidmi a prostředím kolem. Počkat si, až se ke mně inspirace pomalu přikutálí jako zatoulaná skleněnka a ťukne mě do boty na večírku před Hraničářem. Ponořit hlavu jen tak z legrace pod hladinu, otevřít oči a zjistit, že Atlantida existuje. Propíchnout mrak a schovat se pod deštník z rýžové mouky. Strávit pár let života v jednom z ateliérů Fakulty umění a designu UJEP.

Patrik něco z toho zkusil. A ještě napsal a nakreslil nejkrásnější knihu pro začínající čtenáře, vyslal do vesmíru vlastního astronauta, pomohl rekonstruovat stát a mnoho dalšího, načež vylezl na žebřík a namaloval nám v kampusu hned dva unikátní murály. Kobylce, co si zrovna sedla na zeď, vysvětlil, že musí jinam, protože místo ní tam bude mikroskop. Potom sbalil žebřík, štětce, a odjel žít a pracovat zpátky do Prahy, kde mu tohle všechno nejspíš nikdo neuvěří.

I to je UJEP. V jedné z mnoha svých podob, ve snaze o to nejdůležitější. Zvednout hlavu. Nám, vám a všem kolem. Od Středohoří po Drážďany a dál.

Zvedat hlavy. Své vlastní, i těch kolem nás.

@dum_umeni @fud_ujep @patrikantczakillustration @galerie_emila_filly #duul

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).