Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

Vybrat si pro svou budoucnost některý z oborů Fakulty zdravotnických studií UJEP je rozumné životní rozhodnutí. Zvlášť, když jste se všemi na kordy…

Ale teď vážně. Michal by neublížil ani mouše. Kordem se ohání jen v rámci ušlechtilého sportovního šermu. A protože se mu v něm daří, získal v minulosti za mnohonásobnou reprezentaci univerzity i Cenu rektora. Ve volném čase vyučuje elegantnímu sportu i litoměřickou mládež.

Když ho potkáte cestou z Lovoše, kam si z rodného Ústí občas zaskočí na výšlap, skromně vám povídá o své cestě životem. Ani přes všechny úspěchy a ocenění či fakt, že před fyzioterapií již vystudoval také geografii na naší přírodovědecké fakultě, sám sebe nepovažuje za nějak výjimečně pilného. Studovat se přece dá celý život.

Michal zvolil další studium, tentokrát v oboru zdravotnictví, prostě proto, že mu v době stárnoucí populace dává smysl naučit se, jak lidskému tělu pomáhat, aby si stav zdraví udrželo co nejdéle. Na UJEP se navíc zdravotnické obory studují v těsném propojení se špičkovými pracovišti Masarykovy nemocnice. Máme tu celkem 11 klinik a do pár let bude přímo v areálu nemocnice stát i samostatná fakultní budova.

Zamířit svým talentem tam, kde je to zrovna potřeba.

@fzsujep @prf_ujep #krusnehory #karieraodprirody #radobyl

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více
Ing. Jan Pleyer

Ing. Jan Pleyer

Magisterské studium ukončil v roce 2001. Pracovní povinnosti ho vedly od technických pozicí v kvalitě, řízení výroby až na pozice ředitele výrobních závodů. Motivaci k top manažerské práci získal během studentských stáží. Mezinárodní přehled při pracovním vyslání a rozjezdu výrob poboček v Číně, kde působil 6 let. V Ústeckém regionu spoluzakládal výrobní závod Pierburg. Vždy uvádí nutnost použití kritického myšlení a pozitivního leadershipu. Je patriotem severních Čech, hrdým absolventem FSE. Aktivně podporuje podnikatelské a sportovní aktivity v regionu.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).