Mgr. Michaela Liegertová, Ph.D.

Proděkanka pro rozvoj a kvalitu na Přírodovědecké fakultě UJEP. Zodpovídá za personální agendu a věnuje se koncepci rozvoje fakulty. Ve výzkumu se zaměřuje na moderní biotechnologie a interakce nanomateriálů se živými systémy.

Vysoko na jeřábu svítí malá žlutá tečka bezpečnostní helmy, zpod které se hrne vodopád vlnitých vlasů. Míša si rukou
cloní oči proti rannímu slunci a z výšky obhlíží staveniště, které už za pár měsíců bude jejím novým působištěm. Do Centra přírodovědných a technických oborů si přestěhuje laboratoř modelových organizmů, ve které zkoumá třeba to, jak na sebe reagují živé systémy a nanomateriály. Kromě toho (a mnoha dalších věcí) se snaží vyzkoumat, jak svým kolegům na fakultě i celé univerzitě zařídit co nejlepší podmínky k práci a studiu.

Občas dostane nějakou cenu, nazuje podpatky a navlékne „malé černé“, ale hned druhý den ji potkáte v kavárně na obědě zase v džínách a mikině, jak se zástupci ostatních fakult probírá založení školky pro děti zaměstnanců univerzity.

V kampusu bývá Míša k vidění (nejen na jeřábu) od časného rána, a to přesto, že denně dojíždí z Litoměřic, kde s rodinou bydlí. Má prý to cestování přes kopečky ráda. „Dezinfikuje to hlavu,“ říká. A není sama. Blázni do dojíždění, ať už post-sopečnou krajinou Českého středohoří, nebo dramatickým Labským kaňonem z Národního parku České Švýcarsko, jsou i její kolegové z PřF UJEP, kteří během každoroční květnové výzvy Do práce na kole tradičně najezdí nejvíc kilometrů z celé univerzity.

Někdy zůstane Míša v práci až pozdě do večera. Třeba když je Noc vědců, na které se podílí od přednášení přes doprovodný program a PR aktivity až po rozsvěcování řetězů s barevnými žárovkami. To rozsvěcování k ní sedí. Pustit světlo poznání do temnoty nevědomí a přiblížit vědu širší veřejnosti.

Rozsvítit Ústecký kraj.

@prf_ujep @dopracenakole #univerzitaseveru #hazmburk #ceskestredohori

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).