Ing. Lukáš Eršil

Absolvent FSE UJEP, analytik TA ČR. Nezapomenutelná, výrazná osobnost (nejen) své fakulty. Během studia se aktivně zapojoval do různých iniciativ a pomáhal budovat instituce, které dnešním studentům značně usnadňují a zpříjemňují život.

Počkejte chvilku, jen se na něco zeptáme. „Lukáši, už jsi se zaregistroval na klubabsolventu.cz?” Dobře, tak můžeme.

Co uděláte, když se vám něco nelíbí? Vzdáte to? Pche! Když vyrůstáte mezi Mostem a Chomutovem, tou nejlepší strategií je vzít život do vlastních rukou. Nejdřív jste jen malá tečka úplně u dna. Postupně ale rostete, takže začnete do všeho vidět. Jakmile dosáhnete bradou na stůl, začnete do toho nejspíš i mluvit, až se někdo naštve a řekne vám, abyste si to dělali sami. Tak dobře, usmyslíte si. Vstoupíte do akademického senátu, vyjedete nabrat rozhled s Erasmem+. Po návratu si otevřete studentský klub s kantýnou a zhubnete přitom pár kilo…

Prostě získáváte zkušenosti. Posouváte se na přímce život, až je z ní jednoho dne křivka, zahnutá pěkně nahoru. K úspěchu. A k radosti z toho, že vám to všechno dává smysl.

Zatím poslední Lukášovo působení se odehrává tam, kde může ekonomické vzdělání a zároveň znalost akademického prostředí zúročit nejlépe a navíc ve prospěch těch, kdo přijdou po něm. V oblasti podpory vědy a výzkumu. To, co mu univerzita dala, teď vrací zpátky. Ve vlaku Ústí-Praha-Ústí píše projekty, mívá pracovní obědy na střechách metropole, a ministerstvo průmyslu a obchodu je takový jeho druhý obývák. Tak snad Ti to, Lukáši, dělá radost! Nám ano.

Být tou změnou, kterou chcete ve světě vidět. (Gándhí).

 @fseujep @esn_usti @su.ujep #zitusti #klubcajk 

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).