Ing. Lukáš Eršil

Absolvent FSE UJEP, analytik TA ČR. Nezapomenutelná, výrazná osobnost (nejen) své fakulty. Během studia se aktivně zapojoval do různých iniciativ a pomáhal budovat instituce, které dnešním studentům značně usnadňují a zpříjemňují život.

Počkejte chvilku, jen se na něco zeptáme. „Lukáši, už jsi se zaregistroval na klubabsolventu.cz?” Dobře, tak můžeme.

Co uděláte, když se vám něco nelíbí? Vzdáte to? Pche! Když vyrůstáte mezi Mostem a Chomutovem, tou nejlepší strategií je vzít život do vlastních rukou. Nejdřív jste jen malá tečka úplně u dna. Postupně ale rostete, takže začnete do všeho vidět. Jakmile dosáhnete bradou na stůl, začnete do toho nejspíš i mluvit, až se někdo naštve a řekne vám, abyste si to dělali sami. Tak dobře, usmyslíte si. Vstoupíte do akademického senátu, vyjedete nabrat rozhled s Erasmem+. Po návratu si otevřete studentský klub s kantýnou a zhubnete přitom pár kilo…

Prostě získáváte zkušenosti. Posouváte se na přímce život, až je z ní jednoho dne křivka, zahnutá pěkně nahoru. K úspěchu. A k radosti z toho, že vám to všechno dává smysl.

Zatím poslední Lukášovo působení se odehrává tam, kde může ekonomické vzdělání a zároveň znalost akademického prostředí zúročit nejlépe a navíc ve prospěch těch, kdo přijdou po něm. V oblasti podpory vědy a výzkumu. To, co mu univerzita dala, teď vrací zpátky. Ve vlaku Ústí-Praha-Ústí píše projekty, mívá pracovní obědy na střechách metropole, a ministerstvo průmyslu a obchodu je takový jeho druhý obývák. Tak snad Ti to, Lukáši, dělá radost! Nám ano.

Být tou změnou, kterou chcete ve světě vidět. (Gándhí).

@fseujep @esn_usti @su.ujep #zitusti #klubcajk

Další příběhy

Mgr. Iryna Hren

Interní doktorandka v Ústavu technologií a materiálů FSI UJEP se specializací na průmyslové využití nanotechnologií a zlepšování vlastností slitin. Kromě samotné výzkumné práce zvládá ještě hojně publikovat a věnovat se i problematice transferu technologií.

číst více
MgA. Anna Marešová, Ph.D.

Absolventka fakulty umění a designu s neotřelými nápady a nekompromisním přístupem ke kvalitě a smyslu toho, co vytváří. Úspěšná designérka a nositelka mnoha ocenění.

číst více

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).