Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

Montérky, kolečko a lopata. Když máte, jako mladá vědkyně, v péči „zázračnou rostlinu“, která čistí kontaminovanou půdu, musíte se naučit ovládat i tyto výzkumné pomůcky. Dianě to s nimi celkem jde. Jde jí to i za přednáškovým pultem, na mezinárodních konferencích a v laboratořích naší fakulty životního prostředí. A až jednou nastane ten správný čas, půjde jí to určitě i s kočárkem nebo nosícím šátkem.

Je zkrátka (promiň nám, Diano, to technizující a poťouchle budovatelské přirovnání) prototypem novodobé Ústečanky. Narodila se v Masarykově nemocnici, v ústeckém kulturáku odtančila maturitní ples a potom zakotvila na Fakultě životního prostředí UJEP. Pěkně popořádku, levou zadní a s úsměvem na rtech si tady prošla bakaláře, magistra, a teď pracuje na doktorátu…

Co z toho všeho máte vy? Chytrého a schopného mladého člověka, který se rozhodl zůstat v rodném kraji a využít zdejších možností. A teď s radostí pozoruje, jak se ten samý kraj pod jeho rukama mění k lepšímu. I pro vás.

A my? My se budeme snažit, abychom si Dianu na (univerzitě) severu udrželi i nadále.

Měnit svět k lepšímu. Teď, tady a s radostí.

@fzp_ujep #outdoormilitaryspongebob #hradstrekov #ujeplife #univerzitaseveru

Další příběhy

Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více
Ing. Jan Pleyer

Ing. Jan Pleyer

Magisterské studium ukončil v roce 2001. Pracovní povinnosti ho vedly od technických pozicí v kvalitě, řízení výroby až na pozice ředitele výrobních závodů. Motivaci k top manažerské práci získal během studentských stáží. Mezinárodní přehled při pracovním vyslání a rozjezdu výrob poboček v Číně, kde působil 6 let. V Ústeckém regionu spoluzakládal výrobní závod Pierburg. Vždy uvádí nutnost použití kritického myšlení a pozitivního leadershipu. Je patriotem severních Čech, hrdým absolventem FSE. Aktivně podporuje podnikatelské a sportovní aktivity v regionu.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).