Mgr. David Cihlář, Ph.D.

Odborný asistent katedry tělesné výchovy a sportu PF UJEP. Činorodý sportovec, moderátor, masér vrcholových sportovců, uvědomělý občan a nadšený otec. Je chodící (či spíše běžící) encyklopedií aktivních běžců, nejen ústeckých, ale i těch cizokrajných. Masírovat slavné závodníky jezdí po celém světě. A vozí s sebou na zkušenou i své studenty.

Při tréninku občas vyběhne až na Erbenovu vyhlídku. Vydýchává se pak při pohledu na Ústí, Labské údolí, na Milešovku a kus Krušných hor. Ústecký kraj odtamtud vidí pěkně v souvislostech, s odstupem. Možná proto má David pořád tolik energie. A optimismu, pokud jde o problematiku ústeckého regionu.

Když ho chytnete mezi závody, moderováním nebo masírováním vrcholových sportovců, mluví o tom, jak se Severní Čechy rychle proměňují pod rukama lidí, kteří tu studují, pracují a žijí. Neúnavně sdílí každou pozitivní drobnost z regionu. Ty jiskry v očích, to není Photoshop. On je tam prostě má. Pořád. Zapaluje jimi plamínky nadšení v každém, s kým se setká.

Lidí jako on je na PF UJEP víc. Lidí, kteří tohle město oživují festivaly, sportovními kláními, letními školami, mezinárodními konferencemi nebo třeba vyhlášenými večírky. Čas od času jdou pěkně po učitelsku příkladem a vyburcují svoji čtvrť ke společnému úklidu. Jako houby po dešti tu vyrůstají nové osobnosti, které budou to dobré rozvíjet i v nastupujících generacích.

Rozvíjet to dobré, co kolem sebe vidím.

@miladatlon @pozitivniusti @milada_tour @ujep_pf #myjsmeujep

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).