Mgr. Bára Řebíková, Ph.D.

Působí na katedře politologie a filozofie FF UJEP a v Ústavu etiky 3. LF UK. Specializuje se na estetiku, filozofii umění, etiku a lékařskou etiku. Mezi její zvláštní nadání patří umění propojovat. Na oblíbených zimních estetických víkendech propojuje studenty s hlubokými tématy; na setkáních, jejichž pořádání často iniciuje, zase jednotlivé kolegy z různých kateder, fakult či dokonce univerzit.

„… dobře, já teď nejsem u počítače, ale pozítří se vám ozvu… taky hezký den.“ A lup tam s letovým režimem. Schovat mobil na dno batohu, zaklonit hlavu, až se zatočí, a zhluboka se nadechnout lesního vzduchu. Ještě alespoň jeden den bez civilizace. V uvozovkách. Za chvíli totiž les prořídne a otevře se pohled na Jezeří, jakoby levitující nad obrovskou těžební jámou dolu ČSA.

Pro tenhle pohled si Bára jednou za rok schválně zajede v rámci akademického detoxu. Vznikají z toho pak smysluplné věci. Třeba mezifakultní spolupráce FF UJEP a FUD UJEP. Stačí se zaposlouchat do ticha samoty a vyklepat z hlavy myšlenky jako kamínky z boty. Prozkoumat je, pohrát si s nimi a nechat vlézt zpátky jen ty, co za to stojí. Myslet chvíli pomalu. I když vám to myslí zatraceně rychle. A uvidět to, co bylo, co je a co možná bude, v souvislostech.

Nejspíš proto je v Ústeckém kraji tolik zvláštních kopců s úchvatným výhledem do kraje. Nadhledu je tu prostě zapotřebí. Stejně jako lidí, kteří o něj pečují.

Podporovat svobodné a kritické myšlení.

@ffujep @salhranicar @cinohernistudio #usticko #aussig #hranicar #jezeri

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).