MgA. Anna Marešová, Ph.D.

Absolventka fakulty umění a designu s neotřelými nápady a nekompromisním přístupem ke kvalitě a smyslu toho, co vytváří. Úspěšná designérka a nositelka mnoha ocenění.

Od začátku se toho nebála. Požárním žebříkem vylezla na střechu hotelu Vladimír a na Ústí nad Labem se podívala pěkně shora. Zoufale šedé Mírové náměstí pak, spolu s Klárou Jakubovou, bez rozpaků rozsvítila kobercem čerstvě zeleného trávníku.

Vzápětí ještě přidala. Navrhla venušiny kuličky a vibrátor. V rámci své diplomové práce. A na balkoně u Třeštíka se fotila už v roce 2011. Jako jedna z prvních posnídala šampaňské. Vymyslela a vyrobila první opravdu skládací stůl. A tramvaj, která se prý “…stejně nikdy nevyrobí, ale aspoň s ní dokážu, že se to dá dělat jinak…”

Voilà, její oceňovaná luxusní výletní tramvaj T3 Coupé dnes jezdí po Praze a staví i nedaleko ulice, ve které má tahle 158 cm vysoká blondýnka vlastní designový obchod.

Red Dot, Národní cena za studentský design, Czech Grand Design, Forbes, Dolce Vita, Designblok, Tedx, Pecha Kucha … To jsou ceny, nominace, magazíny a události znějící úspěchem. A někde na začátku toho všeho zaznívá i Fakulta umění a designu UJEP, která měla možnost Aniččin talent chvíli doprovázet.

Snaha dělat věci tak, aby dávaly smysl.

@fud_ujep @anna_maresova_designers @t3coupe @whoopdedoocz #letonaulici

Další příběhy

Mgr. Iryna Hren

Mgr. Iryna Hren

Interní doktorandka v Ústavu technologií a materiálů FSI UJEP se specializací na průmyslové využití nanotechnologií a zlepšování vlastností slitin. Kromě samotné výzkumné práce zvládá ještě hojně publikovat a věnovat se i problematice transferu technologií.

číst více
Ing. Lukáš Eršil

Ing. Lukáš Eršil

Absolvent FSE UJEP, analytik TA ČR. Nezapomenutelná, výrazná osobnost (nejen) své fakulty. Během studia se aktivně zapojoval do různých iniciativ a pomáhal budovat instituce, které dnešním studentům značně usnadňují a zpříjemňují život.

číst více
l

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).