MgA. Anna Marešová, Ph.D.

Absolventka fakulty umění a designu s neotřelými nápady a nekompromisním přístupem ke kvalitě a smyslu toho, co vytváří. Úspěšná designérka a nositelka mnoha ocenění.

Od začátku se toho nebála. Požárním žebříkem vylezla na střechu hotelu Vladimír a na Ústí nad Labem se podívala pěkně shora. Zoufale šedé Mírové náměstí pak, spolu s Klárou Jakubovou, bez rozpaků rozsvítila kobercem čerstvě zeleného trávníku.

Vzápětí ještě přidala. Navrhla venušiny kuličky a vibrátor. V rámci své diplomové práce. A na balkoně u Třeštíka se fotila už v roce 2011. Jako jedna z prvních posnídala šampaňské. Vymyslela a vyrobila první opravdu skládací stůl. A tramvaj, která se prý “…stejně nikdy nevyrobí, ale aspoň s ní dokážu, že se to dá dělat jinak…”

Voilà, její oceňovaná luxusní výletní tramvaj T3 Coupé dnes jezdí po Praze a staví i nedaleko ulice, ve které má tahle 158 cm vysoká blondýnka vlastní designový obchod.

Red Dot, Národní cena za studentský design, Czech Grand Design, Forbes, Dolce Vita, Designblok, Tedx, Pecha Kucha … To jsou ceny, nominace, magazíny a události znějící úspěchem. A někde na začátku toho všeho zaznívá i Fakulta umění a designu UJEP, která měla možnost Aniččin talent chvíli doprovázet.

Snaha dělat věci tak, aby dávaly smysl.

@fud_ujep @anna_maresova_designers @t3coupe @whoopdedoocz #letonaulici

Další příběhy

Ing. Diana Nebeská

Ing. Diana Nebeská

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

číst více
Bc. Michal Čupr

Bc. Michal Čupr

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

číst více
Ing Simona Kijonková

Ing Simona Kijonková

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

číst více

Kontakt

Michaela Hnidová

michaela.hnidova@ujep.cz

Odkazy, které se mohou hodit

Univerzitní web: www.ujep.cz

Na tvorbě tohoto webu se podíleli absolventi UJEP - Tereza Váňová (FSE) a Jáchym Moravec (FUD).